zgloszenie.html

WYKSZTAŁCENIE

- absolwent AWFiS W Gdańsku ( specjalizacja trener koszykówki )

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

 

- trener w młodzieżowym klubie Korsarz Gdańsk

- lata 2013 -15 asystent trenera Dawida Dedka w Asseco Gdynia

- 2014/15 I trener U-18 Asseco Gdynia (półfinał MP) - 2015/16 II trenera AZS Koszalin (I trener Dawid Dedek)

- **sezon 2016 7 meczów I trener AZS Koszalin - 2016/17 II trener AZS Koszalin (I trener Piotr Ignatowicz)

-** 2017 10 meczów I trener AZS Koszalin

- 2017-2020 asystent w Asseco Arka Gdynia ( I trener - Przemysław Frasunkiewicz)

- II trener Kadry Polski B (2017)

- II trener Kadry U-20 (2018, 2019)

- brązowy medal mistrzostw polski Asseco Arka Gdynia (18/19)

- finalista Pucharu Polski (18/19)

- mistrzostwo europy dywizji B (2018)

- najmłodszy pierwszy trener w historii polskiej ligi koszykówki (24 lata)

 

 

 

 

Od 2009 roku Mirosław Cygan jest zatrudniany jako trener przygotowania motorycznego w szkoleniu centralnym PZKosz  (2008 – Kadra U-20, 2009-2011 Kadra Seniorów, 2015 – Kadra U-16, od 2015 – Kadra Seniorek).


W latach 2000-2008 pracował w klubie Prokom Trefl Sopot, gdzie asystował jako trener przygotowania motorycznego Eugeniuszowi Kijewskiemu i Tomasowi Pačėsasowi.
Od 2008 do 2010 roku prowadził treningi w klubie PBG Basket Poznań.

W roku 2010 został trenerem przygotowania ogólnego w SMS PZKosz Władysławowo, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego.

W latach 2007-2010 członek amerykańskiego stowarzyszenia trenerów kondycyjnych (National Strength and Conditioning Association).

 

W 2018 roku dołączył do sztabu szkoleniowego obozkoszykarski.pl podczas I edycji zimowej Christmas Camp.

WYKSZTAŁCENIE

2011-2013 -  Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Wydział Wychowanie Fizyczne, studia stacjonarne, kierunek Wychowanie Fizyczne, Magisterskie Studia Uzupełniające

2008- 2011 -  Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalizacja koszykówka.

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Trener klasy drugiej: koszykówka (od 2011r.)

Certyfikat ukończenia  szkolenia „Professional Pilates Basic Instructor”

Certyfikat ukończenia szkolenia "Strong Women. Better World"

Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu trenerów biorących udział w Programie Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki

Trener UKS Sódemka Trefl Sopot

Trener Sportowa Politechnika

 

 

 

 

   

Pomimo młodego wieku niejeden trener z wieloletnim stażem mógłby pozazdrościć takiego doświadczenia.
Obecnie pracuje u boku Przemysława Frasunkiewicza jako asystent w drużynie seniorów Asseco Arka Gdynia. Doświadczenie zdobywa prowadząc treningi z wybitnymi polskimi zawodnikami (Krzysztofem Szubargą) i zagranicznymi (Joshua Bostic, James Florenc) co wymaga pełnego profesjonalizmu i gotowości do wyzwań na najwyższym poziomie.
W poprzednich latach asystent trenera LegiaWarszawa, Tane Spaseva.
Doceniony przez Polski Związek Koszykówki otrzymał nominacje do sztabu szkoleniowego Kadry B, która weźmie udział w turnieju w Chinach. W 2017/2018 odbył staż przy pierwszej reprezentacji, a rok pózniej wziął udział w przygotowaniach rozszerzonej Reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Mike Taylora.
Początek przygody rozpoczynał w TreflSopot.pl, jako asystent w seniorach. Z grupami młodzieżowymi zdobył złoty medal Mistrzostw Polski U20.
Chcesz dowiedzieć się jak trenują najlepsi zawodnicy grający w PLK, a może poznać kilka manewrów Florenca, Upshawa czy Bostica.

 

           

 

 

Data urodzenia: 01.03.1979

 

Przebieg kariery trenerskiej:

2002 – 2004 

Trener Wejherowskiego Klubu Koszykówki

Finalista Mistrzostw Polski Juniorów Starszych – IV miejsce

Finalista Mistrzostw Polski Juniorów – III miejsce

2004 – 2005

       Asystent Trenera Kadry Narodowej Kadetów U-16(1989), Kamil Łączyński, Bartosz Gruszecki, Jakub Wojciechowski

2006 – 2007

Asystent Trenera Kadry Narodowej Juniorów  U-18(1988)

2004 - 2007

Trener młodzieżowych zespołów SSA Trefl Sopot

Trener 2-ligowego zespołu Prokom Laudam Trefl Sopot

2007 – 2008

Trener Wojewódzkiej Kadry Kadetów rocznik 1993

2009 – 2010

Trener młodzieżowych zespołów Trefl Sopot

Finalista Mistrzostw Polski Kadetów – VII miejsce

2008 – 2010

Trener młodzieżowych zespołów Gdyńskiego Klubu Koszykówki

2011-2020

Trener młodzieżowych drużyn Gdyńska Akademia Koszykówki, Asseco Gdynia

2014 - 2016

Trener Reprezentacji Polski U16

 

 Udział w szkoleniu zawodników Kadr Narodowych i Klubów Ekstraklasy

Prokom Trefl Sopot – Adam Łapeta, Adam Waczyński, Przemysław Zamojski, Jakub Kietliński

Wejherowski Klub Koszykówki – Łukasz Ratajczak, Jakub Bogusz, Piotr Urbański

 Trefl Sopot – Łukasz Jaśkiewicz, Daniel Szłapka

Gdyńska Akademia Koszykówki - Przemysław Żołnierewicz, Marcel Ponitka, Damian Jeszke, Paweł Krefft, Bartosz Wróbel

 

 

Zobacz jak było w poprzednich latach:

 

VIII edycja "Sierakowice 2017"

 

VII edycja "Sierakowice 2016"

 

V edycja "Sierakowice 2014"

 

 

 IV edycja "Sierakowice 2013"

III edycja "Sierakowice 2012"

II edycja "Sierakowice 2011"

I edycja "Sierakowice 2010"

więcej filmów